Loading...

TOPRAK

TOPRAK

Zeminmekaniği temellerin, dolguların, dolguların,drenajın vb. Performansınıetkilediğinden, inşaat projelerinde zeminlerinözelliklerini bilmek hayati önemtaşımaktadır. Ayrıca toprakların çeşitli nem,yükleme, gerilme, sıcaklıkkoşulları altındaki davranışlarının anlaşılmasıgerekmektedir. RANTEKInternational, gerek gerek saha gerekse laboratuartestlerinde uluslararasıstandartlara uygun olarak bu gereksinimi karşılamakiçin kapsamlı bir toprakörnekleme ve test ekipmanı tasarlar ve üretir.
RANTEK malzeme test cihazları, topraklarındoğruşekilde sınıflandırılmasını ve nem, yoğunluk, kayma dayanımı,geçirgenlik,taşıma kapasitesi, sıkıştırma ve CBR, konsolidasyon, Atterberglimitleri -büzülme sınırı, plastik limit ve sıvı sınırı, parçacık boyutdağılımı, kumeşdeğeri değeri, şev stabilitesi, üç eksenli toprak dayanımı,gözenek suyubasıncı, etkili gerilme, toprak kimyası ve çok daha fazlası
Basit bir cep penetrometresinden kontrol veveritoplama yazılımına sahip sofistike bir üç eksenli toprak test sisteminekadarher şeyi sağlayan RANTEK toprak test ekipmanı, sahada veyalaboratuardastandart test yöntemlerini çalıştırmak için gerekli tüm ekipmanlarıiçerir.